O nás

Jsme lesní komunitní škola Skulina, která v návaznosti na Lesní mateřskou školu Svatošky sdružuje děti v domácím vzdělávání. Naším zájmem je nechávat děti svobodně růst, pomáhat jim na jejich cestě k dospělosti, nikoliv je touto cestou vést. Trávíme společně hodně času v lese, kde s úžasem pozorujeme, kolik možností „vzdělávání“, hra a příroda přináší. Možnost volného pohybu, překonávání a posouvání vlastních hranic, vzájemné soužití bez obav prožívat své emoce. To je prostředí, které chceme dětem dát.Beáta Straková

Na myšlenku pracovat s dětmi mě přivedly až mé vlastní děti. Svůj původní obor, environmentální ekonomii, jsem tedy s narozením dětí vyměnila za ukulele, s nímž provozuji českou hudební školičku Malý muzikant v západních Čechách, ale i les, kde trávím většinu zbývajícího času jako průvodce lesní školky a současně školy. Vzdělávání v přírodě a zároveň respektující prostředí, kdy vlastní motivace bez strachu vede k učení jako radostnému celoživotnímu procesu, mě přivedly k poznání, že se této práci chci věnovat dlouhodobě.


Petra Mikešová

Má hlavní životní role je být mámou jedné slečny a dvou raubířů. Pracovala jsem u mentálně postižených, podnikala v zemědělství a agroturistice, pracovala ve státní školce. Moje poslední kroky vedly do lesní školky a po dvou letech k založení lesní školy. Ráda se směju, sportuju a tvořím.


Tereza Gutvirthová

Když se mě jako dítěte někdo zeptal, čím budu, až budu velká, odpovídala jsem, že přece maminkou. Tou teď skutečně jsem. A je to ještě lepší, než jsem si představovala. Trávím s těmi svými dvěma holčičkami veškerý svůj čas a troufám si tvrdit, že ho prožíváme naplno.
Před narozením dcer jsem průvodcovala v lesní školce, lektorovala lekce Play Wisely a už jako maminka úspěšně dokončila studium předškolní pedagogiky. Od malička se věnuji malování, keramice a hudbě (přes flétnu k violoncellu až ke klavíru a ukulele).
Ani s příchodem dospělosti mě nepřestalo bavit hrát si. Hry vnímám jako skvělý způsob trávení času a učení se novému. Když přišel nápad tvořit s lesní školou hry pro děti, neváhala jsem se zapojit. Těším se na všechno, co naše spolupráce přinese.Kamila Connell

Miluji hory a cestování. Žila jsem všude možně, kde byl sníh a učila jsem děti i dospělé na snowboardu a u toho mluvila jak jinak než anglicky. Pak mi do života začaly chodit děti vlastní a s nimi různé lesní školky po Čechách a komunitní školy. A tak se moje láska k přírodě, k dětem a k angličtině spojila.