Co je to SCOOLIST?


Scoolist je knižní soutěž dětské literatury v Karlovarském kraji, kterou se rozhodli uspořádat čtenáři ze Skuliny. Inspirovali se celorepublikovou soutěží Zlatá stuha.Proč?


Protože svět knih je pro nás větší dobrodružství než svět internetu a toto dobrodružství chceme ukázat i ostatním.


Přidáte se?

 

Co jsme udělali my?


Všechny děti ze Skuliny nominovaly knihy od českých autorů vydaných v letech 2020 - 2022 a to ve 3 kategoriích:


1. Literatura pro mládež


2. Literatura pro děti


3. Ilustrace knih


Porota hlavních tvůrců SCOOLISTU vybrala do každé kategorie 3 - 4 knihy a společně s průvodci pro vás připravili aktivizační činnost s každou vybranou knihou.

Co můžete udělat vy?


Vyberte si kategorii. Klidně i více. Seznamte se s knihami pomocí připravených pracovních listů nebo si je prostě jenom přečtěte. Poté hlasujte pomocí hlasovacího formuláře.
Knihy si můžete prohlédnout v Dizajnparku ve Výměníku během jejich otvírací doby.

A co dál?


1) Prvních 10 tříd, které se zapojí do hlasování, od nás dostane ručně vyrobený sešit, který může třída využít například jako výletník.

2) Autor vybrané knihy v každé kategorii obdrží námi vyrobenou medaili.

3) Slavnostní vyhlášení proběhne v dubnu v Dizajnparku ve Výměníku spolu s autorským čtením některého z autorů dětských knih - jméno upřesníme před akcí, celodenní výtvarnou dílnou a drobným občerstvením.

4) Na tuto akci pozveme tři třídy, které budou hlasovat ve Scoolistu. Vylosujeme je ze všech účastníků.

 

Jak se zapojit?


Pracujte s nominovanými knihami nebo si je jen přečtěte a hlasujte! Hlasovací formulář najdete u každé kategorie. Uvítáme zpětnou vazbu v hlasovacím formuláři nebo jinou cestou, jak se vám s danou knihou pracovalo.

 

KATEGORIE

Pod každou knihou najdete soubor pro práci s danou knihou označený svorkou. Každou knihu jde také rozkliknout a prohlédnout si krátký úryvek. Knihy je možné zapůjčit v knihovně nebo si je na místě prohlédnout v Dizajnparku ve Výměníku v Karlových Varech.

Literatura pro mládež

16
14
17
21